ANIMATUS LUSUS 2005
Publikoval gari
Publikované: September 30, 2005

Dňa 16. 7. 2005 sa v Banskej Štiavnici uskutoční exhibičný šachový zápas medzi veľmajstrami Igorom Štohlom a Sergejom Movsesianom.

Živá šachová partia na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici na šachovnici s rozmermi 12 x 12 metrov je prvým podujatím tohto typu v rámci Slovenskej republiky. Partia, ktorú odohrajú dvaja pozvaní šachoví veľmajstri, je v našom poňatí vyvrcholením celodenného šachového nesúťažného turnaja na otvorenom priestore. Šachoví majstri ešte pred tým absolvujú na námestí exhibičné simultánne šachové partie so záujemcami z radov návštevníkov. Podujatie je doplnené prehliadkou historických divadelných hier, predajným trhom stredovekých zbraní, ukážkami prác historických kováčov a zbrojárov, vystúpeniami cechov a skupín historického šermu, prehliadkou a výstavou študentských návrhov šachových kostýmov pre živé figúry, ale aj komponovaným programom venovaným sokoliarskemu výcviku, ukážkami dobovej hudby, ochutnávkou stredovekých jedál, historickou hostinou a ohňovým vystúpením. Cieľom podujatia je propagácia šachovej hry, ale aj poľudštenie Námestia sv. Trojice, spopularizovanie bojových umení, dobových zručností, historických kostýmov a spôsobu života. Snahou je vytvoriť tradíciu nového atraktívneho letného podujatia pre návštevníkov, ale i obyvateľov Banskej Štiavnice.

Miesto: Banská Štiavnica, Námestie sv. Trojice, jeho spodná časť pod Morovým stĺpom. Námestie je uzatvorené pre parkujúce autá.
Dátum: 16. 7. 2005 – sobota
Výstava šachových súprav a šachovej literatúry: 11.00 – 19.00
Simultánky s veľmajstrami: 13.00 – 15.00
Partia veľmajstrov naslepo so živými figúrkami: 17.00 – 19.00 (cca 2 hodiny)
kontakné info:
CMK Rubigall
Nám. sv. Trojice 3
969 01 Banská Štiavnica
www.livechess.sk